HACIBEKTAŞ ve çevresinde önemli düzenlemeler yapılıyor

ALEVİ DÜŞÜNCE OCAĞI - ALEVİ PHİLOSOPHY CENTER

HACIBEKTAŞ ve çevresinde önemli düzenlemeler yapılıyor

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok seçildikleri günden bugüne kadar geçen sürede yaptıkları çalışmaları, gerçekleşmesi planlanan projeleri 03.04.2021’de düzenlediği bilgilendirme toplantısıyla vatandaşlara anlattı.
Bugüne kadar gerçekleştirilen projeler için belediye bütçesinin kullanılmadığını söyleyen Arif Yoldaş Altıok, yapılan çalışmaların tamamını kardeş belediyelerin destekleri, Alevi kurum, dernek ve yöneticileri ile hayırsever vatandaşlardan geldiğinin özellikle altını çizdi.
Başkan Altıok, Hacıbektaş İlçesi’nde yaptığı ve yapılması planlanan çalışmaları görselleri ile birlikte şu başlıklar altında anlattı:
  • Kadıncık Ana Mevkii’nde gerçekleştirilen çevre peyzaj çalışmalar: Dört bin metrekarelik bir yeşil alan çalışmasını bitirdiklerini, Bektaş Efendi türbesi ile ilgili de yapılan çalışmaları anlatan Altıok, bu çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle tamamladıklarını,
  • Serçeşme Sosyal Tesisleri projesi ile dergâhı ziyarete gelen misafirler ve bölge halkı için verimli bir alan oluşturduklarını anlatan Altıok, aşevi, kütüphane, kültürel etkinlikler gibi çalışmalara da imkân veren projeyi 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını ve bir buçuk milyon TL’ye varan tüm masrafların Avusturya ve Almanya Alevi derneklerinden geldiğini belirterek, Hızır Avusturya Derneği Başkanı Sn. Zöhre Doğan’a ayrıca teşekkürlerini sundu.
  • Çilehane bölgesinde alanın da tamamen yenilendiği ve ziyarete gelecek olan vatandaşlar için kullanıma hazır hale getirildiğini belirtti.
  • Başkan Altıok, ayrıca 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı boyunca ülkemizin çve dünyanın birçok noktasında yıl boyu Hacı Bektaş Veli ile ilgili programlar, etkinlikler ve sempozyumlar düzenleyeceklerini, Hacı Bektaş Veli felsefesini bu vesileyle herkese anlatmaya çalışacaklarını belirtti.
  • ‘Dinlerin Kardeşliği Projesi’ kapsamında kurulacak Medeniyet Bahçesinde Sinagog, Havra, Kilise Cemevi ve Cami’nin yer alacağını planladıklarını açıkladı.
Başkan Arif Yoldaş Altıok’un etraflı açıklamalarını Hacıbektaş'ın Facebook sayfasından izleyebilirsiniz.
Ülkemizin, inancımızın ve insanlığın ortak değeri HACI BEKTAŞ VELİ DERGÂHI ve çevresinin hak ettiği düzenlemeler için, belediyeler arası yardımlaşma ve paylaşma, yurt içi ve dışındaki Alevi kurumları ile ilişkiler konularında büyük atılımlar yapan HACIBEKTAŞ Belediyesi’nin bu değerli çalışmalarını büyük bir mutlulukla izlemekteyiz.
Bu değerli çalışmalara katkıda bulunan tüm kurum ve canlara saygı ve sevgilerimizi sunar, emeklerinin kabulünü dileriz.
ADO ALEVİ DÜŞÜNCE OCAĞI
 
 
img
“Bu internet sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Alevi Düşünce Ocağı’na aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”